רז עצמון שיווק : מהו תוכן SEO? כדי להבין למה מתכוונים משווקים בתוכן SEO, כדאי לפרק את הביטוי לחלקים המרכיבים אותו:

“SEO” מתייחס לאופטימיזציה למנועי חיפוש, או תהליך אופטימיזציה של אתר אינטרנט כך שאנשים יוכלו למצוא אותו בקלות באמצעות מנועי חיפוש כמו גוגל.
ב”תוכן”, אנו מתכוונים לכל מידע שחי ברשת וניתן לצרוך אותו ברשת (עוד על סוגי התוכן השונים בהמשך).
אז, לחבר את שני המושגים הללו יחד: תוכן SEO הוא כל תוכן שנוצר במטרה למשוך תנועה למנועי חיפוש רז עצמון שיווק.

אני לא הולך לספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על אופטימיזציה של התוכן שלך למנועי חיפוש כאן; זה שלם ‘מדריך אחר’. אבל הנה רענון מהיר במיוחד לגבי מה שתצטרך לעשות כדי לקדם את תוכן האינטרנט שלך רז עצמון שיווק:

מחקר מילות מפתח: אם אתה רוצה לייצר תנועה באמצעות חיפוש, עדיף לעשות מחקר מילות מפתח לפני שאתה מתחיל לכתוב. כך תוכלו להתמקד במילות מפתח שכמות מסוימת של נפח חיפוש עבורן כבר קיימת – במילים אחרות, לכתוב לנושאים (או למצוא נישות של מילות מפתח!) שאנשים כבר מחפשים מידע עליהם.
אופטימיזציה של מילות מפתח: דע היכן וכיצד להשתמש במילות מפתח בתוכן שלך לחיפוש מירבי. (למידע נוסף במדריך המלא שלנו לקידום אתרים בדף).
ארגון תוכן: התוכן באתר שלכם צריך להיות מאורגן בצורה הגיונית. זה לא רק טוב לקידום אתרים, זה גם עוזר למבקרים באתר שלך למצוא בקלות תוכן קשור אחר. (ככל שהם יישארו יותר זמן באתר שלך, כך ייטב.) רז עצמון שיווק
קידום תוכן: הגבר את הנראות לתוכן חדש שאתה יוצר על ידי שיתוף ברשתות החברתיות ובניית קישורים לתוכן שלך (הן פנימית והן מאתרים חיצוניים).
מילה קצרה על כוונות
חשוב לזכור שאם תנועה במנועי חיפוש היא המטרה היחידה שלך, התוצאות שלך כנראה ייפגעו. על מנת לרצות גם את מנועי החיפוש (שיתגמלו אתכם בדירוג גבוה לאורך זמן) וגם את הלקוחות הפוטנציאליים והמבקרים החוזרים, עליכם להציע ערך מעל ומעבר לאופטימיזציה למנועי חיפוש. במילים אחרות, אל תייצר תוכן “דק” שמדרג ומקבל קליקים, אך אינו מספק ערך נוסף למשתמש במנוע החיפוש. אתרים המקדמים תוכן “דק”, בעל ערך נמוך, מסתכנים להיענש על ידי Google; הם גם נוטים להיות בעלי שיעורי יציאה גבוהים ושיעורי המרה נמוכים רז עצמון שיווק.

סוגי תוכן רז עצמון שיווק
תוכן SEO יכול לכלול כל אחד מהדברים הבאים:

דפי מוצר – אלו הם הלחם והחמאה של כל אתר מסחר אלקטרוני קמעונאי. דף מוצר טוב יכול לשמש גם כתוכן SEO וגם כדף נחיתה PPC.
פוסטים בבלוג – בלוג הוא אחת הדרכים הקלות ביותר ליצור זרם קבוע של תוכן SEO יעיל. באופן כללי, פוסטים בבלוג מרתקים יותר ויש סיכוי גבוה יותר למשוך קישורים מאשר דפי מוצר, כך שהם יכולים להיות דרך מצוינת לבנות סמכות מסוימת לאתר שלך. זכור שבלוגים הם מאוד גמישים, ואתה יכול להשתמש בהם כדי לארח כל אחד מסוגי התוכן שלהלן ברשימה זו.
דוגמאות לתבנית פוסט בבלוג רז עצמון שיווק

היכנס לכאן לקבלת תבניות פוסט הבלוג המותאמות ל-SEO החינמיות שלנו רז עצמון שיווק.

מאמרים – חשבו על מאמר חדשותי, ראיון או מאמר עלילתי. זהו סוג התוכן העיקרי שתמצא ברוב האתרים בסגנון עיתונים או מגזינים. רז עצמון שיווק
רשימות – רשימה היא למעשה רק סוג של מאמר, אבל מיסגורה כרשימה (כגון “10 דרכים להורדת חשבון האנרגיה שלך” או “101 דברים שאני שונא בגוגל”) מקל על הסריקה. נראה שגם כותרות מסוג זה ניתנות ללחיצה יותר כאשר הן נמצאות בתוצאות חיפוש או בעדכונים של מדיה חברתית. ואותות חברתיים כן משפיעים על SEO.
מדריכים – מדריך הוא פיסת תוכן ארוכה יותר שמסבירה בפירוט כיצד לעשות משהו. (המדריכים מחולקים לרוב לדפי אינטרנט מרובים, אם כי זוהי שיטה מומלצת לאפשר למשתמשים להציג תוכן ארוך כדף בודד אם הם רוצים.) אתה יכול לפרסם מדריך מלא באתר האינטרנט שלך, או שאתה יכול לפרסם תקציר או קטע , המחייב את המבקרים למלא טופס הרשמה כדי לקרוא את המדריך המלא. זו יכולה להיות דרך טובה ליצור לידים, אבל זכור שהקמת חומת רישום תפחית ככל הנראה את כמות תעבורת ה-SEO שתוכל להוביל למדריך זה.
סרטונים – באופן כללי יש פחות סרטונים באינטרנט מאשר דפי טקסט; כתוצאה מכך, זה יכול להיות קל יותר לדרג בעמוד הראשון עבור מילת מפתח תחרותית על ידי יצירת סרטון במקום מאמר. תלוי באיזה סוג אתר או עסק אתה מנהל, סרטונים יכולים להיות דרך מצוינת למשוך ולהגיע לקהל. שקול ליצור מדריכי וידאו כיצד להשתמש במוצרים שלך. או להמחיש תהליך שקשור לעסק שלך – למשל, אינסטלטור יכול לעשות סרטון שמראה איך פותחים סתימה בכיור. (הערה בנושא קידום אתרים: כדאי לשקול לכלול תמלול טקסט של הסרטון שלך. הנה כמה טיפים נוספים לאופטימיזציה של סרטונים.) רז עצמון שיווק
אינפוגרפיקה – אינפוגרפיקה, או תמונות בפורמט גדול המכילות הרבה נתונים (לעיתים קרובות בצורה של גרפים או תרשימים) על נושא בודד, יכולה לצבור הרבה צפיות בעמודים וקישורים. עם זאת, מכיוון שכל כך הרבה מהתוכן מוטבע בתמונה ולכן אינו ניתן לקריאה כטקסט במנוע החיפוש

s, חשוב לבצע אופטימיזציה קפדנית של שאר העמוד. אתה יכול להשתמש באחת מחמש תבניות אינפוגרפיות בחינם כדי להתחיל.
מצגות – מצגת היא דרך להציג סדרה של תמונות קשורות. לפעמים תמונות חשובות יותר מטקסט – תגיד שאתה מנסה להראות מה כל הכוכבים לבשו לאוסקר. כאן שוב, קידום אתרים של הכותרת שלך, הכיתובים, שמות קבצי התמונות וכן הלאה הוא חשוב מכיוון שלמנועי החיפוש יש פחות “לקרוא”.
מילוני מונחים – אני נשבע שיותר אנשים משתמשים בגוגל כדי לחפש מונחים מאשר במילון. (האם אתה בכלל יודע איפה נמצא המילון שלך?) אם אתה עובד בתעשייה מתמחה, מילון מונחים בנוי היטב יכול להיות דרך טובה ללכוד קצת תעבורת חיפוש. תחשוב על מונחי בישול, מונחים רפואיים, מונחי אופנה, מונחים אדריכליים…
ספריות – ספרייה היא טקסונומיה שימושית של קישורים לאתרים או משאבים סביב נושא נתון. לדוגמה, בלוג בשמים עשוי ליצור ספרייה של מקומות לקנות בושם, מחנויות כלבו גדולות ועד חנויות עצמאיות ברחבי הארץ.
אלו הם רק חלק מהסוגים הבסיסיים של תוכן SEO, אבל אל תתנו לרשימה הזו להגביל אתכם – האפשרויות הן כמעט אינסופיות.

כיצד לפתח אסטרטגיית תוכן SEO
אם הפקתם תוכן בצורה אקראית, קיוויתם והתפללתם שחלק ממנו יתברג בסופו של דבר, הגיע הזמן להתכופף ולהתחייב לאסטרטגיית תוכן SEO שיטתית יותר עבור האינטרנט.

להלן ארבעה שלבים להגדרה ולשיפור אסטרטגיית התוכן שלך לקידום אתרים:

הגדירו את המטרות שלכם
ראשית, קבע את היעדים שלך כאתר או עסק. האם אתה מחפש להגדיל את המכירות דרך האתר שלך? האם אתה מייצר רווח מהאתר שלך באמצעות מודעות ולכן רק רוצה להגדיל את התנועה ולהחזיר את קהל הקוראים? המטרות שלך יקבעו באילו סוגי תוכן עליך להתמקד.

דף מוצר מקוון חלק ומבריק לסכיני גילוח
דוגמה מצוינת לדף מוצר מינימלי, אך מלוטש ואלגנטי רז עצמון שיווק

אם אתה בעיקר מנסה להניע מכירות של מוצרים, המיקוד העיקרי שלך צריך להיות דפי מוצר אטרקטיביים ואינפורמטיביים שמותאמים הן לחיפוש והן להמרות. המיקוד המשני שלך יכול להיות תוכן בלוג מועיל שממחיש מתי וכיצד להשתמש במוצרים שלך, תוך קישור לדפים אלו היכן שהם רלוונטיים (עם זאת, עדיף אם הבלוג שלך לא לגמרי מקדם את עצמו) רז עצמון שיווק.

אם האתר שלך פועל על פי מודל פרסום והמטרה היא למשוך קוראים חדשים באמצעות חיפוש, תרצה להתמקד בתוכן עשיר (כגון מאמרים ארוכים או משאבי וידאו שהם אינפורמטיביים, משעשעים או שניהם) עם “דביקות” (תוכן “דביק” שומר על מבקרים באתר שלך זמן רב יותר או מעודד אותם לחזור) רז עצמון שיווק.

התחשב בקהל שלך
הכר את הקהל שלך – סקרים ותוכנת הניתוח שלך יכולים לעזור לך לקבל תמונה טובה יותר של המבקר או הלקוח הטיפוסי שלך. שקול לפתח פרסונות שיווקיות, או דמויות המייצגות את המבקרים והלקוחות האידיאליים שלך באתר. לאחר מכן חשבו איזה סוגי תוכן הפרסונות האלה יחפשו.